Zapewnienie roślinom dostępu do podstawowych mikroskładników od samego początku wegetacji sprzyja zdrowemu i poprawnemu rozwojowi, a to w sposób bezpośredni rzutuje na wysokość uzyskanego plonu.

NutriSeed® to płynny mikroskładnikowy nawóz specjalistyczny do zaprawiania materiału siewnego zbóż. Chelatowa forma mikroskładników gwarantuje ich dobrą dostępność i pewne pobranie z gleby.

NutriSeed® wykazuje wysoką efektywność przy niskich zalecanych dawkach. 250 mililitrów nawozu na 100 kg zboża zapewnia niezbędną do dobrego startu ilość mikroskładników.

Skomponowana specjalnie dla zbóż formuła podnosi odporność roślin na choroby grzybowe. NutriSeed® zabezpiecza rośliny w okresie wschodów, obniża wrażliwość na przymrozki i w efekcie prowadzi do uzyskania wyższego plonu. Nawóz zawiera strategiczne dla rozwoju zbóż mikroskładniki czyli miedź, cynk i mangan. Zabezpiecza rośliny przed ich niedoborem już w najwcześniejszych fazach wegetacji. Pokrycie nasion nawozem powoduje bardzo szybką dostępność mikroskładników dla kiełkujących i wschodzących roślin.

Zaprawa przeznaczona jest dla wszystkich gatunków zbóż.
Zaleca się stosowanie 250 ml nawozu na 100 kg ziarna. Dodatek wody nie jest wymagany.
Produkt charakteryzuje się odczynem pH 6,9 dzięki czemu nie powoduje korozji zaprawiarek.